Ayakkabı Boyacılığından Endüstriyel Fındık Pazarlamaya


Faydalanıcı: Ertaç Öztürk


Ben Ertaç Öztürk, Öztürk Fındık adıyla Giresun’un Bulancak ilçesinde bir fındık paketleme ve pazarlama işletmesi kurdum. 4 kardeşiz ve küçük yaşlarda babamızın bizler için yaptırdığı boya sandığı ile iş hayatına atıldık.
Boya sandığı en son bana geldi ve boyacılık yapmaya başladım. Daha sonra iş kurmak istedim ve yöremizdeki bir üreticiden fındık alıp, bu mesleği yapmaya başladım. Mesleğimi yaparken de aynı zaman da işleri daha büyütme arzusu taşımaktaydım. Mali durumumu düzelttikten sonra bir fındık paketleme tesisi açmak istedim. Ancak bu işletmeyi kurmak için de devlet desteği arayışına girdim ve IPARD hibe desteğinin yatırımım için uygun olduğunu gördüm. Fındık üreticilerinden kurutulmuş fındığı alıp, ayıklama, sınıflandırma, kırma ve paketleme işleminden sonra büyük entegre işletmelere ve ihracatçılara gönderiyorum. İhracat belgesi aldık fakat henüz ihracata başlayamadık. İşletmemi daha ileriye taşıyıp fındıkla ilgili tam bir entegre tesisi kurmayı amaçlamaktayım.
Üretim projeksiyonunu tüm yıl çalışılacak şekilde düzenledik. İşletmemizde çoğunluğu kadın olan yaklaşık 100 çalışanımız bulunmakta ve istihdamın devamlılığını sağlamaktayız.


Bakmak isteyebileceğiniz Diğer Yatırımlar

Taşköprü Sarımsağının Kalitesini Tanıtmak

Kastamonu

Taşköprü Sarımsağının Kalitesini Tanıtmak
Soğuk Hava Deposu Köyümüzün Kaderini Değiştirdi

Çanakkale

Soğuk Hava Deposu Köyümüzün Kaderini Değiştirdi
Tutak’ta Bir Halı Saha Hizmeti

Ağrı

Tutak’ta Bir Halı Saha Hizmeti
"Kendi İşletmemde Çobanlığı Mühendisliğe Tercih Ettim"

Burdur

"Kendi İşletmemde Çobanlığı Mühendisliğe Tercih Ettim"

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye