Kosova Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı AB Yönetim Otoritesi’nden bir heyetin, Genel Müdürlüğümüz Yönetim Otoritesine Ziyareti

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.

Kosova Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanlığından 2 Bakan Danışmanı ve AB Yönetim Otoritesi Başkanı ile 6 kişilik bir uzman grubu, Genel Müdürlüğümüz IPARD Yönetim Otoritesi Başkanını ve AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığını 4-6 Aralık 2018 tarihlerinde ziyaret etmişlerdir. Heyet ziyaretleri sırasında Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ ile bilgi alışverişinde de bulunmuştur. Görüşme sırasında Genel Müdürümüz tarafından iki ülke arasında IPARD uygulamalarında teknik açıdan deneyimlerimizi paylaşabileceğimiz ifade edilmiştir.

Ülkemiz AB’ye aday ülkeler arasında IPARD uygulamaları konusunda birçok alanda ik sırada olması nedeniyle, özellikle kırsal kalkınma politikalarımız; leader ve kırsal ağ, izleme, değerlendirme ve akreditasyon deneyimlerimiz ile süreçte NAO’nun rolü gibi alanlarda bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Ayrıca, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ziyaret edilerek, kurumun yapısı ve proje destekleri konusunda bilgiler aktarılmıştır. Ziyaretlerinin son gününde ise IPARD kapsamında yapılan Ankara çevresindeki yatırımlara gidilerek yerinde bilgiler alınmıştır.

Kosova heyeti program ve çalışma açısından memnuniyetlerini ifade etmişler ve bu alandaki iş birliğimizin gelecek dönemde devam etmesi konusunda beklentilerini iletmişlerdir.
T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye