IPARD II Programı İzleme Komitesinin 7 inci Resmi toplantısı 22 Kasım 2018 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.

Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (Instrument for Pre-Accession Assistance-Rural Development- IPARD) kapsamında gerçekleştirilen IPARD II Programı İzleme Komitesinin 7 inci Resmi toplantısı 22 Kasım 2018 tarihinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantı Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan ÖZLÜ Başkanlığında; Avrupa Komisyonu yetkilisi Iwona LISZTWAN, AB Türkiye Delegasyonundan Bölüm Başkan Yardımcısı Giulio GENTİLE ile Leyla ALMA ve Deniz YENAL, Yönetim Otoritesi Başkanı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Muhammed ADAK, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunu temsilen Başkan vekili Hakan KALENDER, TRGM AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Başkan V. Aykut GEREN, Yönetim Otoritesi Çalışma Grup Sorumluları Mehmet AYDINBELGE, Figen ERCAN, Ali Fuat CEYLAN ve ilgili uzmanlar, TKDK Genel Koordinatörü Hakan AKSOY, Kurum yetkili ve uzmanları, Hazine ve Maliye Bakanlığından Ulusal Yetkilendirme Görevlisi ve Denetim Otoritesi Yetkilileri, Resmi kurum/kuruluş ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Toplantıda IPARD II başvuruları ve faaliyetleriyle ilgili program uygulamaları, başvuru çağrılarının sonuçları, tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri, IPARD II Program değişikliği, Tarım-Çevre tedbiri, LEADER ve Kırsal Ağ çalışmaları, teknik destek kapsamındaki faaliyetler ve teknik destek eylem planı, İzleme raporları ile NAO ve denetim otoritesinin sunumları yapılmıştır. Önümüzdeki dönemde IPARD fonlarının daha hedef ortaklı ve kollektif yapılara avantaj sağlayacak şekilde uygulanacağı belirtilmiştir. Sunulan eylem planları Komite üyelerin tarafından onaylanmış olup, toplantı iyi niyet, dilek ve temennilerin alınmasından sonra tamamlanmıştır.
T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye