Kalkınma Ajanslarına Yönelik IPARD II Programı Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Bileşeni (Instrument for Pre-Accession Assistance-Rural Development- IPARD) kapsamında, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yapısal Uyum ve Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığı tarafından, Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajanslarının uzmanlarına yönelik, IPARD II Programı Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı 06/02/2018 tarihinde Kalkınma Bakanlığı/Ankara’da gerçekleştirildi.

Düzenlenen1 günlük eğitim programında, IPARD Yönetim Otoritesi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanlarınca 13 adet sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda Yönetim Otoritesi yetkililerince, IPARD II programı yatırımları ile raporlama, izleme ve değerlendirme prosedürleri ve kullanılan metodolojiler konusunda katılımcılara yönelik sunumlar yapıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanlarınca da IPARD Başvuru Paketi Hazırlama, Teknik Proje Hazırlama, İş Planı Hazırlama ve Teklif Alma Kuralları konusunda katılımcılara yönelik sunumlar gerçekleştirildi.

Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajanslarına yönelik bilgilendirme toplantısı iyi dilek ve temenniler ile tamamlanmıştır.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye