AB KOMİSYONU VE YÖNETİM OTORİTESİ'İNDEN GÖLBAŞI VE KIZILCAHAMAM’A ZİYARET

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
IPARD III Programı 3. İzleme Komitesi vesilesi ile bir araya gelen Yönetim Otoritesi personeli ile Avrupa Birliği Komisyonu temsilcileri, IPARD Programı kapsamında Gölbaşı ve Kızılcahamam ilçelerinde hibe almış yatırımlar ve Kızılcahamam Yerel Eylem Gurubuna ziyarette bulunmuşlardır.
Komşuluk, Genişleme ve Katılım Öncesi Yardım Bölümü Başkanı Frank BOLLEN ve Türkiye Sorumlusu Krzysztof SULIMA; AB Delegasyonu Tarım, Kırsal Kalkınma ve Balıkçılık Sektörü Yöneticisi Leyla ALMA ve Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Hasan Hüseyin HAN’ın gerçekleştirdiği ziyarette kendilerine Yönetim Otoritesi Koordinatörleri ile TKDK yöneticileri ve personeli eşlik etmiştir.
Ziyaretler kapsamında;
Gölbaşı ilçesinde, IPARD programı kapsamında %50 hibe desteğinden yararlanarak 48 ton/gün paketleme ve 3.077 ton depolama kapasitesi olan; soğuk hava paketleme ve depolama işletmesi ziyaret edilmiştir. Kızılcahamam ilçesinde, IPARD Programı kapsamında %55 oranında hibe desteğinden yararlanarak 25 adet bungalov ile restoran ve dinlenme alanlarından oluşan Kartaltepe Kırsal Turizm İşletmesine gidilerek proje hakkında bilgi alınmıştır.
Devamında Kızılcahamam Yerel Eylem Grubu Derneğine gidilmiş ve dernek faaliyetleri hakkında YEG Başkanı Yılmaz ÖZBEK’ten detaylı bilgi alınmış ve Sof Kumaş atölyesine ziyaret edilerek çalışmalar hakkında bilgi alınmıştır.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye