TARIM-ÇEVRE TEDBİRİ ALTINDA UYGULANMASI ÖNGÖRÜLEN “SUYUN KORUNMASI” ALT-TEDBİRİ İÇİN PİLOT BÖLGE OLARAK SEÇİLEN AKSARAY İLİNDE VERİ VE BİLGİ TOPLAMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
IPARD III Programı kapsamında yer alan Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri bünyesinde uygulanması öngörülen suyun korunması alt-tedbir için pilot bölge olarak seçilen Aksaray iline bağlı Gülağaç ve Güzelyurt ilçelerinin mevcut ürün desenlerinin tespit edilmesi, yeraltı su kaynaklarının durumunun belirlenmesi, uygulanması planlanan paketlerin bölgeye uygunluğunun araştırılması için IPARD Yönetim Otoritesi personelince saha ziyareti düzenlendi.
25.04.2024 tarihinde Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantı öncesinde Aksaray Ziraat Odası Başkanı Sayın Emin Koçak ile görüşülerek çiftçi farkındalığı ve uygulamaya yatkınlığı hakkında görüş alındı. İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Necdet Demir de ziyaret edilerek konu ile ilgili bilgi verildi.
Öğleden sonra yapılan toplantıya Koordinasyon Dairesi Şube Müdürü Sayın Gökçe Bitirgen ile Gülağaç İlçe Müdürü Sami Gündüz ve Güzelyurt İlçe Müdürü Serkan Şengün katılım sağladılar.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye