IPARD YÖNETİM OTORİTESİ TEMSİLCİLERİNDEN, SLOVENYA ÖDEME KURUMUNA ÇALIŞMA ZİYARETİ

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
IPARD Yönetim Otoritesi olarak görev yapan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve IPARD Ajansı olarak görev yapan TKDK temsilcileri tarafından “IPARD II Programı Teknik Destek Projesi” kapsamında 14-18 Kasım 2023 tarihleri arasında Slovenya Ödeme Ajansına çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.
Ziyarette Slovenya Kırsal Kalkınma Bölüm Başkanı tarafından Kırsal Kalkınma Programının işleyişi, kontrol ve yönetim süreçleri, fon kullanımının kolaylaştırılması, ödeme öncesi idari kontrollerde kullanılan belgelerin sadeleştirilmesi ve finansman araçlarının çeşitlendirilmesi hakkında sunum gerçekleştirilmiştir. Tarım ve kırsal kalkınmaya dair yönetim yapısı ve proje başvuru süreciyle ilgili bilgiler paylaşılmıştır. Proje başvuru aşamasından nihai ödemelerin yapıldığı sürece kadar Elektronik Başvuru Sistemi, Ödeme Sistemi gibi yazılımların kullanıldığı, yazılım sistemi üzerinden devlet kurumlarından veri çekilebildiği, bu sistemin kontrol sürecini hızlandırıp iş gücünden de tasarruf sağlandığı ifade edilmiştir.
Programın ikinci gününde, ödeme ajansı tarafından Kırsal Kalkınma Programları aracılığı ile destek verilmiş yatırım projelerinden iyi uygulama örneklerine saha ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.
Ziyaretin son gününde T.C. LÜBLİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ’ne nezaket ziyaretinde bulunulmuştur. Çalışmaların sonunda IPARD Yönetim Otoritesi teknik personeli ve TKDK personelinin katılımı ile teknik değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Etkinlik Görselleri..Etkinlik Videoları..

Bu Etkinlikle İlgili Video Bulunmamaktadır


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye