Erozyon Kontrolü Çalıştayı 19-21 Eylül 2023 tarihleri arasında Grand Ankara Otel’de gerçekleştirildi

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
IPARD Yönetim Otoritesi tarafından, IPARD III Programı bünyesinde uygulanan Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım tedbirine erozyon kontrolüyle ilgili yeni bir paket eklenebilmesi için “Erozyon Kontrolü Çalıştayı” gerçekleştiriliyor. Çalıştaya, TKDK, AB Başkanlığı, Üniversiteler, Araştırma Kuruluşları, Çevre Bakanlığı ve Bakanlığımızın ilgili birimlerinden paydaşlar katılım sağlıyor.
Çalıştayın 1. gününde açılış konuşmasını IPARD Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Özge TEKİN yaptı ve Yönetim Otoritesi’nin ve TKDK’nın Tarım-Çevre tedbiri kapsamında yaptığı çalışmaların tanıtımı yapıldı. Ayrıca İtalyan uzman Dr. Francesco Galioto tarafından İtalya’daki çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Çalıştayın 2. ve 3. Günlerinde “OTP Yönetişimine Genel Bakış” “IPARD Yönetişimine Genel Bakış” ve “Performans, İzleme ve Değerlendirme Çerçevesi” konularında çalışmalar yapılacak.
“Tarım-Çevre kapsamında yeni alt-tedbirlerin hazırlanmasına yönelik çalışmalar için Teknik Destek Projesi” kapsamında evvelden Kayseri’de “Suyun Korunması” Çalıştayı yapılmıştı. Ayrıca Ankara’da “Yerel Irkların Korunması” Çalıştayı ve Kastamonu’da “Organik Tarım” Çalıştayı gerçekleştirilecek. Yapılan çalışmalarla, bütçesi 2 Milyon Euro’dan 14 Milyon Euro’ya yükseltilen Tarım-Çevre, İklim ve Organik Tarım tedbirinin kapsamının genişletilmesi ve çevre dostu uygulamaların yaygınlaştırılması planlanıyor.T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye