3 BAKANDAN IPARD PROGRAMI LEADER TEDBİRİ İLE DESTEKLENEN KADIN KOOPERATİFLERİ STANDINA ZİYARET

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
3 BAKANDAN IPARD PROGRAMI LEADER TEDBİRİ İLE DESTEKLENEN KADIN KOOPERATİFLERİ STANDINA ZİYARET
Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan 100 Günlük İcraat Programı kapsamında; Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim YUMAKLI, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Mahinur ÖZDEMİR GÖKTAŞ ve Ticaret Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ın teşrifleriyle 75. yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Toplantı Salonu’nda “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” imza töreni gerçekleştirildi.
Sayın YUMAKLI, imza töreninde, IPARD Programı kapsamında, bugüne kadar 6 bin 500 kadına tarımsal işletme kurmaları için yaklaşık 13,1 milyar liralık destek verdiklerini, IPARD ile verilen desteklerin yüzde 42'sinden kadınların yararlandığını belirtti.
Tören sonrasında üç Bakan, IPARD Programı LEADER tedbiri kapsamında desteklenen kadın kooperatifleri standını ziyaret etti. Bakanlara, Yönetim Otoritesi Başkanı ve Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Dr. Osman YILDIZ eşlik etti. Stand ziyareti sırasında Yönetim Otoritesi personeli, Yerel Eylem Grupları vasıtası ile kadınların kooperatifleşmesi için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi
Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye