Karadağ heyeti IPARD deneyimlerinden yararlanmak üzere Türkiye’yi ziyaret etti

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
Türkiye’deki IPARD paydaşlarının bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak için Maliye Bakanlığı Genel Sekreteri ve Ulusal Yetkilendirme Görevlisi Sn. Ana RAİČEVİĆ’in Başkanlığındaki Karadağ heyeti ülkemize bir ziyaret gerçekleştirdi ve bu vesile ile Yönetim Otoritesi’ne konuk oldu.
24 Temmuz 2023 tarihinde Tarım Reformu Genel Müdürlüğü 10. Kat toplantı salonunda gerçekleştirilen Tarım Reformu Genel Müdürü ve Yönetim Otoritesi Başkanı Sn. Dr. Osman YILDIZ başkanlık etti. Toplantıya TKDK Başkanı Sn. Dr. Ahmet ANTALYALI da katılım sağladı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan YILDIZ, Karadağ ile sıcak ilişkilerin devam ettiğini ve toplantı vesilesiyle IPARD hakkındaki bilgi ve tecrübelerinin karşılıklı olarak paylaşılmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Karadağ heyeti IPARD yatırımlarının ön finansmanı konusunda TKDK’dan, teknik destek tedbirinin kullanımı hakkında ise Yönetim Otoritesi’nden bilgi aldı.
Karadağ heyetinin, Yönetim Otoritesi olarak görev yapan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve IPARD Ajansı olarak görev yapan TKDK yetkilileri ile daha kapsamlı görüşmeler yapma talebi memnuniyetle karşılandı.içerikler

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye