Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından Denizli ilinde yer alan Ayanoğlu Et ve Süt Ürünleri IPARD işletmesi ziyaret edilmiştir

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından Denizli ilinde yer alan Ayanoğlu Et ve Süt Ürünleri IPARD işletmesi ziyaret edilmiştir.
2014 yılından itibaren kanatlı eti işleme ve parçalama sektörü içeresinde çalışan Ali Yükseltürk, IPARD Programı hibeleri sayesinde, inşaat yapımı ve makine ekipman ihtiyaçlarını karşılayarak Denizli’deki 120 m2 büyüklüğündeki tesisini modernize etmiş ve 1700 m2’büyüklüğünde yeni işletmesine kavuşmuştur. IPARD destekleri sayesinde, paketleme ünitesi, tambur makinası, soslama gibi yeni ekipmanlar alarak ürün gamına pişmiş piliç döneri ve piliç baton döner gibi katma değerli ürünleri katarak gelirini artırmıştır. Yine Program hibeleri kapsamında 2020 yılında 3 adet frigofirik soğutucu aracını işletmesine kazandırmıştır.
İşletmesinde önceden 3-4 kişi çalışırken şu anda yaklaşık 12 kişiye iş imkânı sağlamaktadır. Yaz aylarında sektördeki hareketlilikle işletmede çalışan sayısı artmaktadır. IPARD III Programı çağrı dönemini bekleyen yatırımcı, işletmesinin enerji ihtiyacını karşılamak için Güneş Enerji Sistemi kapsamında başvuru yapmak istediğini belirtmiştir.


içerikler

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye