LEADER YAKLAŞIMI KAPSAMINDA “YENİ YEREL EYLEM GRUPLARI’NA (YEG) YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM 7 KASIM 2022 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
IPARD Yönetim Otoritesi tarafından; 07 Kasım 2022 tarihinde IPARD Programı LEADER Tedbiri Kapsamında kurulmuş ve 12. Başvuru Çağrı döneminde desteklenmeye hak kazanan 51 Adet Yerel Eylem Grubu Derneği yönetim kurulu üyeleri ve dernek başkanlarına yönelik çevrimiçi eğitim gerçekleştirilmiştir. Yönetim Otoritesi LEADER Ekibi ve TKDK tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen eğitime;
Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Giresun, Hatay, Isparta, Kastamonu, Karaman, Kütahya, Muş, Şanlıurfa, Uşak ve Yozgat illerinde desteklenmeye hak kazanan yeni YEG’ler ve söz konusu illerin İl Tarım ve Orman Müdürlükleri UKA –LEADER temsilcileri, TKDK İl Koordinatörlükleri temsilcileri katılım sağlamıştır.
51 Yerel Eylem Grubu (YEG) temsilcisine “Yıllık Uygulama Planı hazırlama, İşe Alım İşlemleri ve Satın Alma” konularında eğitimler verilmiştir.
Eğitim, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Başkan vekili Sayın Özge TEKİN’in açılış konuşmasıyla başlamıştır. Yeni YEG’lere sözleşme imzalandıktan sonra yapacakları iş ve işlemler hakkında Yönetim Otoritesi tarafından yol haritası sunulmuştur. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından da süreçle ilgili detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Eğitim sunumları için tıklayınız.
10 Adımda Satın Alma Yol Haritası
Örnek Yıllık Uygulama
Yeg Personeli İşe Alma İşlemleri
Yıllık Uygulama Planı Bilgi KartıT.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye