14. IPARD II İZLEME KOMİTESİ HAZIRLIK TOPLANTISI 09 KASIM 2022 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Admin
Bu alanı Yazıya gönder.
14. IPARD II İzleme Komitesi hazırlık toplantısı 09 Kasım 2022 tarihinde, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı - IPARD Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Dr. Osman YILDIZ’ın başkanlığında Ankara Crowne Plazada gerçekleştirildi.

Toplantıya AB Komisyonu Yetkilileri Sn. Frank Bollen, Sn. Krzysztof Sulima, AB Türkiye Delegasyonundan Sn. Leyla Alma, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Genel Koordinatörleri, Avrupa Birliği Başkanlığı temsilcileri, IPARD Yönetim Otoritesi ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanları katılım sağladı.

Hazırlık toplantısında IPARD Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Osman YILDIZ, IPARD Programı kapsamında yapılan çalışmalar ve projeler hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Yönetim Otoritesi uzmanlarınca, Teknik Destek Uygulamaları ve 2023 Eylem Planı, Ulusal Kırsal Ağ Uygulamaları, Tarım-Çevre, LEADER Uygulamaları, Danışmanlık Hizmetleri Hazırlıkları ve Tanıtım Faaliyetleri uygulamaları kapsamında yapılan ve yapılacak faaliyetler konusunda brifingler gerçekleştirildi. Ayrıca toplantıda, Yönetim Otoritesi tarafından “IPARD II Programı'nın Danışmanlık Hizmetleri Tedbiri İçin Kapasite Oluşturma Teknik Destek Projesi'' ve TKDK tarafından da “Risk Yönetimi ve Kontrol Faaliyetlerinin Uygulama Kapasitesinin Güçlendirilmesine Yönelik Teknik Yardım Projesi ” sunumları gerçekleştirildi.

Avrupa Komisyonu ve Delegasyon temsilcilerinin de Program ile ilgili görüş ve önerileri alındıktan sonra, 10 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan geniş katılımlı 14. IPARD II İzleme Komitesi Resmi toplantısında tekrar bir araya gelinmek üzere toplantı sonlandı.


T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
AB Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başk.
IPARD Yönetim Otoritesi

Eskişehir Yolu 9. Km ANKARA/Türkiye